Wychowawcy: Katarzyna Świrta, Anna Szewczyk
dyżur telefoniczny:
środa godz.16:00 - 16:15 - Anna Szewczyk
czwartek godz. 16:00 - 16:15 - Katarzyna Świrta
kontakt mailowy: katarzyna.swirta@wp.pl
Walentynki
W piątek, 12 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki.
Przedszkolaki miały okazję wypowiedzieć się na temat przyjaźni i miłości. Wykonały serduszka walentynkowe z kolorowej masy solnej.
Dzieci radośnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, pląsach tanecznych sprzyjających utrwalaniu więzi interpersonalnych, a podczas zabaw spontanicznych chętnie i szczerze okazywały uczucia innym.
Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek w kształcie serduszka.
Dzień Walentynkowy w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci !
Bal Karnawałowy
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
W dniu 02.02 2021r. w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.
Wszystkim Babciom i Dziadziusiom z okaz Ich święta życzymy pogody ducha, szczęścia i długich lat w dobrym zdrowiu.
Poniżej link do gry, która jest dedykowana do wspólnej zabawy dziadków z wnukami oraz filmik z występów:)
Wszystkim Rodzicom, Dziadkom życzymy zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w rodzinnym gronie a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.
Dzieci z grupy borowikowej wraz z paniami.
Kilkoro dzieci z naszej grupy wzięło udział w Gminnym konkursie plastycznym pt. "Portret Świętego Mikołaja".
Dzieciom Gratulujemy wykonania pięknych prac, a rodzicom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie:)
Poznajemy zasady kolejnych gier:)
( Warcaby, Skoczek, Kim jestem?, Obrazkowe Bingo, Farma)
Czwartego grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość Święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, ucząc się piosenki o Mikołaju. Dzieci wykonały prace plastyczne dla Mikołaja, ozdobiły choinkę. Wreszcie nadszedł upragniony dzień, na który przedszkolaki czekały z utęsknieniem. Do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę. Trwało to jednak chwilę bo, gdy tylko Mikołaj zaczął wręczać prezenty ,na każdej buzi pojawił się szeroki uśmiech. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny i wielki worek prezentów.
" KĄCIK METEOROLOGICZNY"
Stacja pogodowa to miejsce wykonywania pomiarów i obserwacji meteorologicznych. Przedszkolna stacja meteorologiczna zawiera:
barometr
higrometr
min-max termometr
deszczomierz
wiatrowskaz - kogut
Nasze przedszkolaki prowadzą obserwacje zjawisk atmosferycznych, uczą się je określać, notować. Poznają proste urządzenia meteorologiczne.
Dzieci poznają wpływ warunków atmosferycznych na życie ludzi i zwierząt. Miejsce to jest bazą do samodzielnych obserwacji kierunku i siły wiatru oraz nauki „prognozowania” pogody. Ogród przedszkolny zaspokoi nie tylko potrzebę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu, ale również pełni funkcję dydaktyczną. Urozmaicenie zajęć ekologicznych o charakterze badawczym z pewnością uatrakcyjni pobyt dzieci w przedszkolu.
Dnia 30.11.2020 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki co roku przynosiły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie i spędzały z nimi cały dzień. W tym roku jednak, w związku z pandemią, pluszowe misie zostały w domu. Były pląsy i zabawy przy muzyce, zabawy matematyczne i układanki misiowe.
….Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam, wsiadam do rakiety szybszej od komety, już przygodę mam….
Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu zawiera w sobie wiele tajemnic. Kosmiczną przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na tablicy interaktywnej. Planety i gwiazdozbiory wzbudzały podziw. Po takiej dawce wrażeń przedszkolaki ochoczo zabrały się do budowania własnych rakiet. Salę zdobią kosmiczna galeria prac plastycznych. Można w niej podziwiać rakiety, kolorowe planety, kosmitów, kosmonautów, plakaty i rysunki. Z pasją odkrywców przedszkolacy poszukują nowych wiadomości dotyczących planet, gwiazd, lotów kosmicznych. Odkrywcom na co dzień towarzyszyły piosenki i muzyka elektroniczna, które zachęcała do wymyślania kosmicznych tańców.
Czas na gry edukacyjne
Cieszące się dziś największym powodzeniem zabawki to te, które nie tylko bawią, ale i stymulują rozwój, wzbogacają wiedzę, budują różnorodne kompetencje i umiejętności. Do takich zabaw i rozrywek z czystym sumieniem zaliczyć można gry planszowe.
Wymiar edukacyjny tych gier to chociażby ćwiczenie koncentracji uwagi, analizy spostrzeżeniowej, różnicowania kolorów, koordynacji oko – ręka, ale i uczenie się, że trzeba poczekać na swoją kolejkę rzutu kostką czy ruchu. A w ogóle to całkiem często przytrafia się przegrana! I konieczność oswajania się z takimi sytuacjami.
Gra pt. "Bystre oczko"
Gra pt. "Jenga"
11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. Pielęgnując polskie tradycje w naszym przedszkolu również obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli.
Urodzinki:)
Anastazja i Anielka mają już 4-lata:)
Życzymy zdrówka i 100lat:)
Jesienne zabawy:)
W przedszkolu uczymy się bawiąc, a każdy dzień jest przygodą i nowym doświadczeniem do odkrycia.
Urodzinki:)
Oskar, Liliana, Nadia i Wiktoria mają już 4-lata:)
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, zdrówka i 100lat:)
DZIEŃ DRZEWA
W piątek 9 października „Borowiki” obchodziły ŚWIĘTO DRZEWA. Dzień rozpoczęliśmy projekcją filmiku edukacyjnego, poznaliśmy różne gatunki drzew, ich znaczenie dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka.
W czasie zabaw badawczych w ogrodzie obserwowaliśmy drzewa, dotykaliśmy kory, robiliśmy zdjęcia obrazujące naturalna barwę jesiennych drzew. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewa", które ozdobiły naszą salę”.
Nasze przedszkolaki wiedzą jak dbać o czyste ręce
Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, by podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Przedszkolaki z naszej grupy czynnie włączyły się do jego obchodów. Dla naszych „borowików” była to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. Były doświadczenia, zajęcia plastyczne, wiersze i piosenki o czystości. Wielką frajdę miały także nasze przedszkolaki podczas różnych zabaw z wodą, mydłem i pianą. Dzieci wykonały plakat, z którego to wiemy w jakich sytuacjach koniecznie musimy umyć ręce. Przedszkolaki dobrze wiedzą jak prawidłowo myć ręce i jakie ma to znaczenie dla ich zdrowia a co najważniejsze w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy.
Grajmy w gry planszowe:)
Dzieci, które grają w gry planszowe szybciej i lepiej się uczą!
najważniejsze zalety gier planszowych:
- nawiązywanie relacji społecznych,
- współdziałanie i przestrzeganie w grupie określonych reguł,
- rozwijanie sprawności motorycznej, spostrzegawczości, refleksu, orientacji przestrzennej i pamięci.
Nauka, która odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla dzieci atrakcyjniejsza i bardziej angażująca.
Czekamy na wasze zdjęcia - ze wspólnych zabaw w domu z wykorzystaniem gier planszowych:)
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach.
Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat. Nie zabrakło także w tym dniu wspólnych zabaw oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie upominków:)
Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki,
a na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki.....
Miniony tydzień w naszej grupie minął pachnący owocami. A co robiliśmy z owocami przez cały tydzień? To proste – oglądaliśmy, dotykaliśmy, delektowaliśmy się ich smakiem i aromatem, liczyliśmy, porównywaliśmy wielkość, kolor, badaliśmy z zewnątrz i wewnątrz, opisywaliśmy ich wygląd, pląsaliśmy, bawiliśmy się przy muzyce i śpiewaliśmy piosenki. Dzieci dowiedziały się jak na nasze zdrowie wpływa jedzenie owoców. Bardzo przyjemnym zwieńczeniem prac badawczych i edukacyjnych było przygotowanie pysznych szaszłyków owocowych oraz naturalnego owocowego soku.
Rodzicom bardzo dziękujemy za współpracę i dostarczenie owoców:)
Jesienny kącik przyrody.
Wraz z rozpoczęciem jesieni, w naszej grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas jesiennych spacerów z rodzicami i z dziadkami zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także jesienne kwiaty i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W przedszkolu oglądamy kto co zebrał, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kąciku przyrody. Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.
Dzięki temu zaangażowaniu przedszkolaki uświadomiły sobie jak wyjątkowa jest ta pora roku. Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy piękny kącik z darami jesieni, który jest teraz dekoracją naszej sali.
Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji naszego jesiennego kącika przyrody:)
Witamy po wakacjach
Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu upłynęły nam na wspaniałej zabawie, ale również na rozwijaniu nowych umiejętności oraz poznawaniu wielu ciekawych zjawisk, poprzez różnego rodzaju zabawy dydaktyczne oraz wspólne rozmowy. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły również w zabawach ruchowych, rytmicznych, muzycznych oraz naśladowczych.
W I tygodniu przedszkolaki poznawały pomieszczenia przedszkolne, zakładały kąciki tematyczne w sali, oraz omawiały zasady związane z pandemią:
Poznaliśmy piosenkę „Maszerują przedszkolaki”.
Kolejny tydzień to krąg tematyczny związany z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci obserwowały różnego rodzaju pojazdy, oglądały i omawiały znaki drogowe, oraz uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.